Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Meksyk namawia ArcelorMittal na dalsze inwestycje, Lakshmi N. Mittal zapowiada wzrost grupy w tym kraju

Autor: Piotr Myszor
Dodano: 17-06-2019 16:50 | Aktualizacja: 17-06-2019 18:46

Koncern już realizuje w Meksyku plan inwestycyjny wart 1 mld dolarów, ale prezydent tego kraju namawia na kolejny miliard. Lakshmi N. Mittal zapowiada, że chce dalej inwestować w Meksyku.

Lakshmi N. Mittal i prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador spotkali się kilka dni temu. Po rozmowie opublikowano na Twitterze krótki film, w którym meksykański prezydent m.in. namawia koncern na dalsze inwestycje, a prezes ArcelorMittal odpowiada, że chce dalej inwestować. Na razie nie wiadomo, czy to tylko kurtuazja, czy też koncern chce faktycznie zwiększać dalej produkcję w Meksyku.

Czytaj także: Wystygnie ostatni wielki piec w krakowskiej hucie ArcelorMittal Poland

ArcelorMittal prowadzi obecnie w zakładzie Lazaro Cardenas budowę nowej walcowni blach, która ma ruszyć w połowie przyszłego roku. Nowa walcownia powiększy produkcję koncernu w Meksyku do 5-3 mln ton. Według Platts Metal obecnie ArcelorMittal wytwarza tam 4 mln ton stali, zaspokajając 22-25 proc. tamtejszego rynku. Po rozbudowie mocy produkcyjnych w Meksyku ma powstawać 2,5 mln ton wyrobów płaskich, 1,8 mln ton wyrobów długich i 1 mln ton slabów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019