Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

S&P podniosła perspektywę ratingu Banku Pekao

Autor:  PAP/JS  |  17-06-2019 21:03
Agencja ratingowa S&P Global Ratings podwyższyła perspektywę ratingu Banku Pekao S.A. z oceny stabilnej do pozytywnej oraz podwyższyła rating samodzielny z „BBB” do „BBB+” - poinformował w poniedziałek w komunikacie Bank Pekao S.A.

S&P uzasadniając swoje decyzje podała perspektywę utrzymania wysokiego tempa wzrostu gospodarczego Polski, co ogranicza ryzyko kredytowe dla sektora bankowego.

Agencja S&P - jak podaje bank - zwróciła również uwagę na relatywnie silniejszą pozycję kapitałową Banku Pekao w środowisku obniżonego ryzyka gospodarczego w Polsce
Fot. mat. pras.

Agencja S&P - jak podaje bank - zwróciła również uwagę na relatywnie silniejszą pozycję kapitałową Banku Pekao w środowisku obniżonego ryzyka gospodarczego w Polsce.

Czytaj też: Pekao chce, by na dywidendę trafiło około 75 proc. zysku

Bank Pekao przyjmuje decyzję agencji ratingowej jako pozytywną ocenę konserwatywnego podejścia do zarządzania kapitałem oraz transparentnej polityki dywidendowej. Wpisują się one - jak zaznaczono w informacji - w realizację strategii do 2020 roku, która łączy zrównoważony wzrost z utrzymaniem silnej pozycji kapitałowej i niskich kosztów ryzyka na tle sektora.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019