Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Xiaomi zainwestuje 725 mln dolarów w rozwój a rynku w Chinach

Autor: PAP/AS
Dodano: 20-06-2019 10:47

Xiaomi zainwestuje 725 mln dol. (5 mld juanów) w rozwój i umocnienie swojej obecności na rynku w Chinach, przede wszystkim - w rozbudowę sieci sklepów. Inwestycja zaplanowana jest na trzy kolejne lata - poinformowała agencja Bloomberga.

Bloomberg spekuluje, że plany inwestycyjne chińskiej marki to próba uprzedzenia zdwojonych wysiłków ze strony konkurencyjnego koncernu Huawei Technologies, który również będzie chciał zwiększać swoją obecność na rodzimym rynku w obliczu kryzysu wywołanego napięciami na linii Waszyngton - Pekin.

Inwestycje Xiaomi oprócz rozbudowy sieci dystrybucji obejmą również programy wynagrodzeń dla partnerów i przedstawicieli handlowych firmy - informują źródła Bloomberga, które powołują się na doniesienia z wewnętrznego spotkania w firmie z udziałem współzałożyciela Xiaomi Leia Jun. Doniesienia o planowanych inwestycjach potwierdziły także chińskie media, m.in. serwis Caixin.

Xiaomi chce stać się głównym producentem smartfonów w kraju, jednakże obecnie zajmuje czwarte miejsce w rankingu - twierdzą źródła agencji. Jak donosi Bloomberg, szansy na dalszy rozwój firma upatruje w technologii łączności 5G, która może znacznie wzmocnić sprzedaż produktów Xiaomi na chińskim rynku.

Obecnie Xiaomi w ChRL ma około 12 proc. udziałów, podczas gdy Huawei cieszy się 34 proc. - wynika z danych firmy analitycznej Canalys. Liczba sprzedanych urządzeń Xiaomi w pierwszym kwartale spadła o 13 proc., podczas gdy sprzedaż rywali w tym samym okresie wzrosła o 41 proc. - podaje Bloomberg, przytaczając dane analityków. (PAP)Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020