Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Apple nabył start-up zajmujący się autonomiczną jazdą

Autor:  PAP/PSZ  |  26-06-2019 21:33
Koncern Apple kupił start-u Drive.ai, zajmujący się technologią autonomicznej jazdy. Wcześniej w tym miesiącu serwis The Information donosił, że firma chce pozyskać to przedsiębiorstwo aby wykorzystać jej inżynierów we własnym projekcie.

Drive.ai jest jednym z setek drobnych podmiotów pracujących nad tą technologią. Serwis Automotive News informował w marcu, że prowadzi on testy małej floty samochodów w Teksasie. Jednak z danych urzędowych wynikało, że start-up ma poważne problemy finansowe i planuje w związku z nimi zwolnienie 90 osób. O sprawie informował też dziennik "San Francisco Chronicle".

W ciągu ostatniego roku Apple dokonał reorganizacji oddziału ds. autonomicznej jazdy.
Fot. Shutterstock.com

Kupowanie małych przedsiębiorstw przez duże koncerny z Doliny Krzemowej jest powszechnym zjawiskiem. W ten sposób duże firmy pozyskują nowych inżynierów.

W ciągu ostatniego roku Apple dokonał reorganizacji oddziału ds. autonomicznej jazdy. W tym celu koncern zatrudnił byłego szefa inżynierów Tesli Douga Fielda, który ma nadzorować projekt. Nad autonomiczną jazdą w Apple'u pracuje ponad 5 tys. osób.

Za lidera w tej dziedzinie uznawana jest firma Waymo, która należy do Google'a. Nad autonomiczną jazdą pracuje też Uber oraz koncerny motoryzacyjne.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019