Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Minister pracy zapowiada wsparcie dla rodzin poszkodowanych górników

Autor: PAP/PSZ
Dodano: 02-07-2019 06:25

Chciałam zapewnić, zarówno rodziny ofiar jak i poszkodowanych, że łączę się z nimi, myślę o nich i modlę się - oznajmiła 1 lipca minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa. Będziemy wspierać rodziny na miarę możliwości - dodała.

W wyniku poniedziałkowego wstrząsu w katowickiej kopalni Murcki-Staszic zginęło trzech górników, pracujących przy drążeniu podziemnego chodnika. Sześciu innych górników, którzy pracowali w rejonie wstrząsu, jest w szpitalach. Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję, że wdowy po górnikach, otrzymają renty specjalne.

"Pracowałam tam wiele lat, w dziale BHP. Chciałam zapewnić, zarówno rodziny ofiar jak i poszkodowanych, że łączę się z nimi, myślę o nich i modlę się" - powiedziała szefowa MRPiPS, która była gościem "Wiadomości" w TVP.

Odnosząc się do przyznania przez szefa rządu wdowom rent, Borys-Szopa stwierdziła, że (...) "natychmiastowa reakcja premiera jest godna najwyższego uznania, zważywszy, że jest poza krajem". "Oczywiście będziemy wspierać rodziny na miarę możliwości" - dodała.

Wstrząs w kopalni został zaliczony do kategorii wysokoenergetycznych; oszacowano go na 2,66 w skali Richtera. Był również odczuwalny na powierzchni.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020