Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

VW i Ford uzgodniły ramową umowę dot. elektryfikacji i autonomicznej jazdy

Autor: PAP/AS
Dodano: 05-07-2019 17:17

Firmy Volkswagen i Ford uzgodniły ramową umowę dot. dzielenia się rozwiązaniami autonomicznej jazdy i technologią napędów elektrycznych. Oznacza to poszerzenie obecnego sojuszu na polu pojazdów użytkowych - podała w piątek agencja Reutera, cytując anonimowe źródła.

Niemiecka Grupa Volkswagen ma udostępnić amerykańskiemu Fordowi swoją platformę dla pojazdów elektrycznych MEB - wskazał jeden z informatorów agencji. Inne źródło przekazało, że rada nadzorcza VW ma spotkać się 11 lipca w celu omówieniu dalszego rozwoju sojuszu.

Zobacz też: VW i Ford będą wspólnie produkować samochody

Przedstawiciel VW odmówił komentowania doniesień, przyznał jednak, że rozmowy z Fordem postępują w dobrym tempie. Reprezentantka Forda wskazała zaś, że "rozmowy z Volkswagenem trwają. Przeprowadziliśmy owocne dyskusje w wielu aspektach i zamierzymy podzielić się szczegółami po ich ostatecznym ustaleniu".
 
Zobacz też: Ford zainwestował 500 mln dolarów w start-up Rivian

Wcześniej w tym tygodniu niemieckie koncerny motoryzacyjne BMW i Daimler poinformowały o sfinalizowaniu porozumienia w sprawie współpracy nad rozwojem technologii autonomicznej jazdy. Nad rozwiązaniami pracować ma zespół 1,2 tys. programistów obu firm.

W ostatnich miesiącach rozmowy o współpracy prowadziły również FCA i Renault, jednak ostatecznie złożona przez tę pierwszą firmę oferta fuzji została wycofana. Niepowodzeniem zakończył się również wcześniejszy podobny projekt FCA i francuskiej Grupy PSA. 


Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019