Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Piotr Naimski uhonorowany za pracę na rzecz bezpieczeństwa energetycznego

Autor:  PAP/dm  |  06-07-2019 13:59
Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, odebrał w sobotę z rąk prezydent Litwy Dalii Grybauskaite Krzyż Oficerski Orderu „Za zasługi dla Litwy”.

Wysokie litewskie odznaczenie Naimski otrzymał "za znaczący wkład w umacnianie współpracy Litwy i Polski w dziedzinie energetyki i za zaangażowanie w podjęciu historycznej decyzji o synchronizacji połączeń sieci elektroenergetycznych państw bałtyckich z kontynentalną Europą przez Polskę".

Piotr Naimski jest wielkim orędownikiem zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego regionu.
Fot. ptwp.

Dziękując za odznaczenie, Naimski w rozmowie z dziennikarzami wskazał, iż jego wizyta w Wilnie "jest ważnym elementem, który ugruntowuje bardzo dobre relacje pomiędzy Polską i Litwą, na których bardzo nam zależy".

Czytaj też: Kluczowy dla Polski gazociąg pokonuje Odrę. Widzieliśmy to na własne oczy

Przypomniał, że "dołączenie Litwy, Łotwy i Estonii do systemu energetycznego Unii Europejskiej jest rzeczą bardzo ważną, można powiedzieć fundamentalną, dla bezpieczeństwa tych trzech krajów". Zaznaczył, że Polska ten projekt traktuje "jako wkład do europejskiej solidarności".

Uroczystość wręczenia odznaczeń grupie ok. 50 osób, Litwinów i obcokrajowców, odbywała się w Wilnie w ramach obchodów sobotniego Święta Koronacji Króla Mendoga, pierwszego i jedynego króla litewskiego, żyjącego w pierwszej połowie XIII w. i uznawanego przez Litwinów za twórcę państwa litewskiego.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019