Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Onico przegląda możliwości finansowania

Autor:  DM  |  08-07-2019 22:05
Niezależny dostawca paliw i LPG spółka Onico podjęła decyzję o rozpoczęciu przeglądu dostępnych opcji finansowania działalności.

Jak tłumaczy firma, ma to na celu wsparcie obecnych działań kierownictwa firmy zmierzających do ustabilizowania linii kredytowych i zapewnienie czasu na wdrożenie działań naprawczych pozwalających na odbudowanie kapitałów własnych oraz ustabilizowania sytuacji. 

Onico jest m.in. dostawcą LPG.
Fot. mat. pras.

W ramach tych działań zarząd będzie prowadził rozmowy, których celem jest pozyskanie dla spółki dodatkowych środków finansowych na kapitał obrotowy, z instytucjami finansowymi, w tym z bankami, funduszami, zarówno z tymi, które aktualnie są zaangażowane w finansowanie działalności Onico, jak też podmiotami spoza tego grona.

Czytaj też: Na polskim biodieslu z odpadów jeżdżą w Europie

Zarząd nie wyklucza również rozmów z obecnymi akcjonariuszami i obligatariuszami, jak również z innymi potencjalnymi inwestorami, jeżeli wyrażą oni swoje zainteresowanie udziałem w finansowaniu firmy.

Onico zajmujemy się obrotem paliwami, ze szczególnym uwzględnieniem LPG, diesla i biopaliw do polskich i międzynarodowych koncernów i do odbiorców indywidualnych. Realizuje transgraniczne dostawy paliw płynnych przy wykorzystaniu transportu drogowego, kolejowego i morskiego.

 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019