Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Apple wydało łatkę zabezpieczającą MacBooki

Autor:  PAP/JS  |  11-07-2019 15:32
Apple wydało łatkę zabezpieczającą MacBooki przed podatnością bezpieczeństwa popularnej aplikacji konferencyjnej Zoom, która pozwala hakerom przejąć kamery w tych komputerach - poinformował w czwartek serwis Ars Technica.

Aktualizacja systemu zawierająca łatkę zabezpieczającą dla MacBooków nie wymaga żadnych działań ze strony użytkowników komputerów i instalowana jest automatycznie. Dzięki niej aplikacja Zoom nie może zainstalować na komputerze użytkownika serwera webowego, którego obecność może być wykorzystana przez cyberprzestępców do wymuszenia ponownej instalacji tego programu.

Aktualizacja systemu zawierająca łatkę zabezpieczającą dla MacBooków nie wymaga żadnych działań ze strony użytkowników komputerów i instalowana jest automatycznie
(fot. pixabay.com)

Łatka zabezpieczająca wymusza również od osób korzystających z aplikacji Zoom aktywne potwierdzenie chęci dołączenia do wideokonferencji. Przedtem wystarczyło, aby użytkownik Zooma kliknął w link prowadzący do wideoczatu - aplikacja otwierała się wówczas automatycznie i rozpoczynała nową sesję, według wielu specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa - narażając użytkowników na zagrożenie ze strony cyberprzestępców.

Czytaj też: Apple, wbrew Donaldowi Trumpowi, przenosi produkcję do Chin

Błąd aplikacji Zoom, o którym poinformowano wcześniej w tym tygodniu, pozwala potencjalnym hakerom na przeprowadzenie ukierunkowanego na określonego użytkownika ataku z wykorzystaniem kamery, dzięki któremu można uniemożliwić korzystanie z komputera poprzez wysłanie w Zoomie zmasowanych, powtarzalnych żądań dołączenia do fałszywej wideokonferencji.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019