Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Na problemach Boeinga można zarobić

Autor:  DM  |  11-07-2019 21:34
Czołowy amerykański przewoźnik lotniczy Delta Air Lines w drugim kwartale obecnego roku zarobił aż o prawie czterdzieści procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W części wzrost zysków to efekt problemów innych przewoźników.

Firma podała, że ​​w drugim kwartale tego roku osiągnęła zysk w wysokości 1,44 mld dol., co stanowi 2,21 dol. na akcję. W tym samym okresie ubiegłego roku Delta Air Lines odnotowała zysk w wysokości 1,04 mld dol., to jest  1,49 dol. na akcję.

Maszyny Delty.
Fot. shutterstock

Wyłączając nadzwyczajne pozycje, firma odnotowała skorygowany zysk w wysokości 1,53 mld dol., co stanowi 2,35 dol. na akcję. W tym samym okresie ubiegłego roku skorygowany zysk na akcję osiągnął 1,78 dol.

Wzrosły również przychody firmy, które wyniosły 12,54 mld dol. i byłe wyższe o 6,5 proc. w porównaniu z drugim kwartałem ubiegłego roku.

Firma tłumaczy lepsze wyniki rosnącym popytem na usługi lotnicze. Jednak analitycy dodają również, że Delta Air Lines korzysta z problemów innych operatorów. Niektórzy musieli odwoływać liczne loty, po tym jak uziemione zostały w wyniku katastrof Boeingi B737 Max.

Więcej tu: Problem Boeinga uderza w American Airlines

Delta Air Lines to czołowy amerykański przewoźnik lotniczy. Firma w tym roku obchodzi 90-lecie rozpoczęcia działalności. Flota przewoźnika liczy 917 maszyn (dane na koniec pierwszego półrocza). Spółka zatrudnia ponad 86 tys. pracowników.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019