Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

KAS wykryła nielegalną sprzedaż LPG

Autor: PAP/PSZ
Dodano: 16-07-2019 11:04

Nielegalną sprzedaż gazu na jednej ze stacji w województwie mazowieckim ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w Białymstoku. "Na lewo" - jak informuje KAS - sprzedano 34 tys. litrów gazu LPG oraz ponad 350 butli z gazem propan-butan.

Chodziło o nielegalny proceder związany z oszustwami podatkowymi w obrocie gazem - poinformował we wtorek asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Krajowej w Białymstoku.

Czarnecki powiedział, że funkcjonariusze KAS ustalili, iż na jednej ze stacji gazu, której właścicielem jest mieszkaniec województwa mazowieckiego, może dochodzić do oszustw podatkowych związanych ze sprzedażą gazu.

"Analiza dokumentacji księgowej, stanów magazynowych oraz transakcji finansowych dokonywanych przez przedsiębiorcę pozwoliła na ustalenie, że właściciel stacji w ostatnich dwóch miesiącach nie zaewidencjonował na kasie sprzedaży 34 tys. litrów gazu LPG oraz 357 jedenastokilogramowych butli z gazem propan-butan" - podał Czarnecki.

Dodał, że przedsiębiorca nie zakwestionował ustaleń kontrolujących. Mężczyzna oraz jeden z pracowników stacji zostali ukarani grzywnami w łącznej wysokości 6,5 tys. zł. Dodatkowo - jak informuje Czarnecki - właściciel stacji w obecności funkcjonariuszy KAS zaewidencjonował nieujętą wcześniej sprzedaż gazu na kwotę blisko 93 tys. zł.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020