Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Zapłacili za przejazd Uberem 100 razy więcej

Autor:  PAP/rs  |  18-07-2019 19:59
Niektórzy pasażerowie korzystający z usług Ubera w Waszyngtonie i San Diego zostali obciążeni opłatą za przejazd stukrotnie wyższą, niż wynosiła rzeczywista należność - poinformował w czwartek serwis BBC. Uber zapewnił, że "problem został szybko rozwiązany".

Według serwisu, użytkownicy Ubera w Stanach Zjednoczonych informowali na Twitterze o "usterce ", wskutek której ich rachunki zostały obciążone kwotami sto razy wyższymi niż zwykłe taryfy przewoźnika. Uber odmówił podania liczby pasażerów, których to spotkało.

Niektórzy pasażerowie Ubera w Waszyngtonie i San Diego zapłacili cenę stukrotnie wyższą, niż wynosiła rzeczywista
Fot. Shutterstock.com

BBC podało przykład pasażera, z którego konta pobrano 9 tys. 672 dolarów zamiast należnych 96 dolarów i 72 centów, wzbudzając w banku alarm o możliwości oszustwa. Wielu pasażerów skarżyło się też na brak możliwości bezpośredniego zgłoszenia sprawy Uberowi.

Przewoźnik oświadczył, że rozumie, jak "frustrujące" dla korzystających z jego aplikacji były omyłki i zapowiedział, że opłaty zostaną skorygowane w taki sposób, by poszkodowani nie musieli sami kontaktować się ze swoimi bankami.

Cytowany przez BBC Mark Smith z Washington Post, który również ucierpiał z powodu usterki, powiedział, że lekcją, jaką można wynieść z tego zdarzenia, jest niewiązanie swojej karty debetowej z kontem Ubera, gdyż pieniądze zostają pobrane z konta właściciela natychmiast, a ich zwrot może trwać kolejny dzień.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019