Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Lufthansa również zawiesiła loty do Kairu

Autor:  PAP/rs  |  21-07-2019 09:41
Ze względów bezpieczeństwa linie lotnicze Lufthansa zawiesiły w sobotę wszystkie loty do Kairu. Przed północą niemiecki przewoźnik poinformował, że w niedzielę połączenia ze stolicą Egiptu zostaną wznowione.

"Bezpieczeństwo ma dla Lufthansy najwyższy priorytet, dlatego też prewencyjnie zawiesiliśmy na razie nasze loty do Kairu" - ogłosiły w sobotę wieczorem niemieckie linie, nie podając jednak bliższych informacji o przyczynach tej decyzji.

Ze względów bezpieczeństwa linie lotnicze Lufthansa zawiesiły w sobotę wszystkie loty do Kairu
Fot. Przemyslaw Szablowski/Shutterstock

Kilka godzin później, w sobotę przed północną, Lufthansa poinformowała, że wznowi loty do Kairu. "W niedzielę rano regularne połączenia zostaną wznowione i wszystkie loty powinny odbyć się zgodnie z rozkładem" - napisał w komunikacie niemiecki przewoźnik.

Czytaj: British Airways zawieszają loty do Kairu

Loty do Kairu zawiesiły od soboty na siedem dni brytyjskie linie lotnicze British Airways. "W tym czasie ma tam (w Kairze) być przeprowadzona kontrola bezpieczeństwa - poinformował w oświadczeniu przewoźnik. Nie podano jednak konkretnej przyczyny tej decyzji. Linie podkreśliły jedynie, że "bezpieczeństwo pasażerów i załóg ma najwyższy priorytet".

"Stale dokonujemy przeglądu uzgodnień dotyczących bezpieczeństwa na wszystkich naszych lotniskach na świecie i zawiesiliśmy loty do Kairu na siedem dni w ramach środków ostrożności, by pozwolić na dalszą analizę" - brzmi oświadczenie wydane w sobotę przez British Airways.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019