Wnioski dla Europy XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego
Rekomendacje adresowane przede wszystkim do europejskich polityków, twórców gospodarczych strategii i regulatorów oraz wybór najciekawszych ilustrujących je cytatów - to zawartość "Wniosków dla Europy", opublikowanego właśnie wydawnictwa podsumowującego najważniejsze treści Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC, 13-15 maja, Katowice).

Kongres, dbając o aktualność i adekwatność swojego programu, stawia sobie bowiem od lat ambicję wskazywania trendów i zjawisk, które będą kształtowały najbliższą przyszłość europejskiej gospodarki.
Najważniejsze myśli, wskazania, diagnozy i rekomendacje będące plonem kongresowych debat przekazywane są "w świat" z wykorzystaniem mediów Grupy PTWP (portale m.in.: WNP.PL, PortalSamorzadowy.pl, PulsHR.pl, magazyn gospodarczy "Nowy Przemysł") . Zakres i staranność tego pokongresowego przekazu wyróżnia EEC spośród porównywalnych wydarzeń gospodarczych w Polsce, a nawet Europie. Wątki podnoszone w dyskusjach stają się niejednokrotnie treścią publicznej debaty o europejskiej i polskiej gospodarce.
Wartość tych starań doceniają goście katowickich kongresów. W tym roku po raz kolejny satysfakcję uczestników EEC badała firma BCMM. W największym stopniu na satysfakcję z uczestnictwa w Kongresie wpływa - jak się okazuje - to, co związane z jego merytoryczną stroną. Chodzi o program i przygotowanie debat. Wśród czynników budujących satysfakcję z uczestnictwa wymieniana jest także "możliwość zapoznania się z nowymi trendami i innowacjami".
Czytaj więcej: Kongres w oczach uczestników
Jakich zmian wymaga europejska wspólnota, by sprostać wewnętrznym i zewnętrznym kryzysom, zagrożeniom i wyzwaniom? Jak Europa i europejska gospodarka winny określić się wobec cyfrowej rewolucji, transformacji sektora energii, zmian w układzie sił w globalnej ekonomii czy trendu zrównoważonego, odpowiedzialnego rozwoju?
To, w największym skrócie, zakres tegorocznego Kongresu, a także główne wątki tegorocznych "Wniosków dla Europy".
Pobierz PDF
Redagujący "Wnioski" korzystają (pośrednio) zarówno z sumy wypowiedzi opiniotwórczych uczestników, przedsiębiorców i menedżerów, autorytetów w swoich specjalnościach, doświadczonych polityków, jak i (bezpośrednio) z pracy zespołów redakcyjnych Grupy PTWP, które relacjonują 200 sesji Kongresu obejmujących niezwykle szerokie spektrum tematów gospodarczych i społecznych.
Relacje te - w różnych formach (zapisu video, tekstu, galerii zdjęć) finalnie w postaci uporządkowanego katalogu wzbogacają co roku zawartość strony eecpoland.eu.
Kongresowy plon w formule publicystycznej przynosi co roku najnowszy, czwarty numer magazynu gospodarczego Nowy Przemysł.
Zobacz także: Cały Kongres w obiektywie
Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się