Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Jest przetarg na połączenie budowanych odcinków trasy S5

Autor:  PAP/rs  |  23-07-2019 15:58
Poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował we wtorek o ogłoszeniu przetargu ws. połączenia budowanego odcinka drogi S5 Poznań-Wronczyn z fragmentem Wronczyn-Kościan w Wielkopolsce. Oba odcinki powinny być gotowe w tym roku.

Na budowanej trasie łączącej Poznań z Wrocławiem do końca roku GDDKiA zamierza udostępnić w standardzie drogi ekspresowej obie jezdnie odcinka Poznań - Wronczyn. Również w IV kwartale tego roku planowane są do oddania do ruchu pozostałe dwa odcinki S5, przebiegające przez województwo wielkopolskie od Wronczyna poprzez Kościan do Radomicka.

Niebawem ma być znany wykonawca dokończenia lewej jezdni S5 Poznań - Wronczyn.
Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

"Ogłosiliśmy postępowanie przetargowe na wykonanie robót drogowych dla połączenia drogi ekspresowej S5 Poznań-Wronczyn z odcinkiem Wronczyn-Kościan. Wykonawcy mogą składać oferty do 5 sierpnia. Zrealizowanie tych prac umożliwi połączenie drogi S5 na granicy kontraktów" - poinformowała Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA.

W czerwcu GDDKiA odstąpiła od umowy z dotychczasowym wykonawcą 16-kilometrowego odcinka S5 Poznań - Wronczyn. Wykonawcą inwestycji było konsorcjum, któremu przewodziła firma Toto Costruzioni Generali. Na początku czerwca wykonawca powiadomił GDDKiA, że odstępuje od kontraktu. Mimo wezwania nie powrócił na plac budowy; ostatecznie odstąpiono od umowy z wykonawcą.

Pierwotnie odcinek S5 między Poznaniem a Wronczynem miał być gotowy w listopadzie 2017 r. Termin ukończenia inwestycji kilkukrotnie jednak przesuwano. Pod koniec ub. roku udostępniono kierowcom lewą jezdnię; możliwy jest przejazd po jednym pasie w każdą stronę. Kończą się prace budowlane na jezdni prawej.

GDDKiA zapewniła, że robi wszystko, by odcinek Poznań - Wronczyn był gotowy do udostępnienia kierowcom w IV kwartale tego roku. Niebawem ma być znany wykonawca dokończenia lewej jezdni S5 Poznań - Wronczyn.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019