Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Harley-Davidson obniża prognozy marży i sprzedaży

Autor: PAP/rs
Dodano: 23-07-2019 16:21

Koncern Harley-Davidson obniżył prognozy marży i dostaw motocykli na 2019 r. po słabej sprzedaży pojazdów i europejskich cłach, które negatywnie wpłynęły na wyniki finansowe firmy w II kw. rozliczeniowym - podała we wtorek agencja Bloomberga.

Producent motorów z Milwaukee zmniejszył przewidywania rocznych dostaw z zakresu 217-222 tys. do 212-217 tys. pojazdów. Redukcja wpłynęła też na prognozy marży operacyjnej, które spadły z 8-9 proc. do 6-7 proc.

W raporcie za II kw. finansowy spółka zgłosiła 26-procentowy spadek przychodów. Na niższe zyski firmy wpłynęły m.in. europejskie cła. Sprzedaż w największym dla firmy rynku - USA - spadła w zakończonym kwartale dziesiąty raz z rzędu, tym razem o 8 proc. Sprzedaż międzynarodowa obniżyła się zaś o 8,4 proc.

Dostawy na rynek Europy zanotowały ostry spadek - o 12,5 proc. Producent zaznaczył, że uzyskał od europejskich regulatorów pozwolenie na dostawy swoich jednośladów z Tajlandii, by uniknąć 31-procentowego cła na motory z USA. Proces ten trwał jednak "zdecydowanie dłużej" niż zakładano, co było jednym z kluczowych elementów decyzji o obniżeniu prognoz.

Akcje spółki w wymianach przed wtorkowym otwarciem giełdy w Nowym Jorku spadły o ok. 4 proc.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020