Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Puławy wybrały ofertę konsorcjum z Polimeksem na budowę bloku energetycznego

Autor:  PAP/rs  |  23-07-2019 17:50
Zarząd Grupy Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" wybrał ofertę Polimeksu-Mostostalu, Polimeksu-Energetyka i SBB Energy jako najkorzystniejszą ofertę w przetargu na generalnego realizatora budowy węglowego bloku energetycznego. Wartość kontraktu nie przekroczy 1,16 mld zł netto - podały Puławy we wtorek w komunikacie.

Przetarg dotyczy budowy bloku węglowego o mocy ok. 100 MWe w puławskich Azotach. Realizacja inwestycji ma potrwać 36 miesięcy. Jak wynika z umowy ma ona ruszyć we wrześniu 2019 roku.

Konsorcjum Polimeksu-Mostostalu, Polimeksu-Energetyka i SBB Energy zrealizuje budowę węglowego bloku energetycznego
Fot. mat. pras.

Zarząd spółki Grupa Azoty ZA Puławy już w kwietniu informował o podjęciu uchwały w sprawie wstępnego przyjęcia oferty konsorcjum w składzie: Polimex-Mostostal, Polimex Energetyka i SBB Energy na budowę boku węglowego w Puławach.

W postępowaniu przetargowym złożone zostały trzy oferty. Oprócz wskazanego konsorcjum, oferty złożyło także konsorcjum, którego liderem jest spółka Rafako oraz PowerChina Nuclear Engineering Company Limited. Przetarg był prowadzony poza procedurą zamówień publicznych.

- Spośród wszystkich oferentów, konsorcjum w najwyższym stopniu spełnia wymogi określone w dokumentacji przetargowej - napisano w kwietniowym w komunikacie. - Analiza otrzymanych ofert wskazuje na to, że wartość wynagrodzenia z tytułu realizacji umowy na pełnienie funkcji generalnego realizatora inwestycji dla projektu nie przekroczy kwoty 1,16 mld zł netto. Kwota ta wpłynie również na konieczność aktualizacji całkowitego budżetu projektu, który wg szacunków nie powinien przekroczyć kwoty 1,2 mld zł netto.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019