Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Rozstrzygnięto przetarg na połączenie Tarnowa z autostradą A4

Autor: PAP/JS
Dodano: 13-08-2019 16:09

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie rozstrzygnął przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach (Małopolskie) ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Wybrano ofertę firmy Metrostav Polska za ponad 140 mln zł.

Jak zaznaczył wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka, budowa łącznika potrwa trzy lata, a jej zakończenie planowane jest w 2023 roku.

Przygotowania do budowy nowej drogi wojewódzkiej z Mościc przez Kępę Bogumiłowicką i Ostrów do ronda w Wierzchosławicach trwają od kilku lat.

W zeszłym roku ZDW unieważnił pierwszy przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie łącznika z powodu zbyt drogich ofert przedstawionych w postępowaniu.

W marcu tego roku została podpisana umowa między czterema samorządami dotycząca wspólnego udziału w budowie nowej drogi. Samorządowcy zadeklarowali zabezpieczenie wsparcia finansowego dla realizacji tego przedsięwzięcia.

"Dokładamy wszelkich starań, aby infrastruktura drogowa w Małopolsce była coraz lepsza. Przedsięwzięcie to poprawi bezpieczeństwo kierowców i ułatwi komunikację w tej części Małopolski" - ocenił marszałek województwa Witold Kozłowski.

Zadanie obejmuje budowę łącznicy o długości ok. 2,2 km, jako drogi jednojezdniowej, o dwóch i trzech pasach ruchu, a także nowego mostu na rzece Dunajec wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020