Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Prezes Leonardo Poland: przed polskim przemysłem obronnym otwiera się unikatowa szansa

Autor:  Bartosz Dyląg  |  06-09-2019 10:56
AW249 może być dla polskiego przemysłu obronnego unikatową szansą, aby znaleźć się wśród partnerów międzynarodowego programu rozwoju zupełnie nowego, supernowoczesnego śmigłowca. Pamiętajmy, że rozmawiamy o produkcji AW249 nie tylko na potrzeby polskich sił zbrojnych, ale i na eksport - podkreśla w rozmowie z WNP.PL Marco Lupo, prezes Leonardo Poland.
Marco Lupo, prezes Leonardo Poland.
Fot. mat. pras.

  • PZL-Świdnik to jedna z największych inwestycji Leonardo, zakup sfinalizowano w 2010 r. Dzisiaj to klejnot w globalnej sieci Leonardo, który od czasu wejścia w struktury koncernu potroił swoje przychody - wskazuje Marco Lupo, prezes Leonardo Poland.
  • Włoska spółka proponuje nam pełnoprawną współpracę, która obejmuje wszystkie etapy i obszary programu, począwszy od projektowania, produkcji, montażu końcowego, sprzedaży oraz wsparcia posprzedażnego śmigłowca AW249 w przyszłości.
  • Jeśli polski rząd zdecyduje się wejść do konsorcjum Eurofighter, będzie to wiązało się z analogicznymi korzyściami, jak również rozwojem polskiej bazy przemysłowej, sektora B+R oraz polskiej nauki - dodaje Marco Lupo.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019