Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Motoryzacyjny transfer z Renault do PSA

Autor: PAP/TE
Dodano: 03-09-2019 11:18

Wieloletni przedstawiciel kadry zarządzającej Renault Arnaud Deboeuf przeszedł do koncernu PSA, w którym obejmie funkcję dyrektora ds. strategii przemysłowej - poinformował we wtorek rzecznik PSA. Deboeuf uznawany był za bliskiego współpracownika Carlosa Ghosna.

W Renault pracował od 1993 roku i sprawował funkcję starszego wiceprezesa sojuszu. To drugi wysoki rangą były pracownik Renault, który dołącza do francuskiego konkurenta na rynku motoryzacyjnym. W 2013 roku z Renault odszedł Carlos Tavares, który obecnie jest szefem PSA.

Zdaniem agencji Reutera odejście Deboeufa pokazuje, że Renault nadal boryka się ze skutkami aresztowania i oskarżenia byłego szefa koncernu i całego sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi Ghosna.

Deboeuf tłumaczył, że do opuszczenia firmy zmusił go obecny dyrektor generalny Thierry Bollore - wynika z wewnętrznej korespondencji firmowej, do której dotarł dziennik "Financial Times". Nowy szef Renault miał mu powiedzieć, "że nikt nie chce z nim pracować i dlatego musiał opuścić Renault i nie mógł nawet przejść do Nissana".

Analitycy zwracają uwagę, że to posunięcie kadrowe oznacza, że lata pokojowego współistnienia dwóch francuskich koncernów dobiegły końca. W marcu PSA zatrudniło byłego dyrektora ds. sprzedaży Renault Thierry'ego Koskasa i mianowało go na szefa sprzedaży i marketingu.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021