Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Strajk na jednym z największych lotnisk w Europie. Samoloty opóźnione lub odwołane

Autor: PAP/TE
Dodano: 04-09-2019 11:41

Ponad 40 lotów na amsterdamskim lotnisku Schiphol zostało w środę opóźnionych, a 12 - odwołano z powodu strajku personelu naziemnego linii KLM. Do protestu doszło na tle płacowym.

Rzecznik KLM poinformował, że w efekcie strajku przewoźnik musiał odwołać sześć lotów. Pozostałe opóźnienia i odwołania były związane ze złymi warunkami pogodowymi i naprawami na pasie startowym.

Rzeczniczka lotniska Schiphol wyjaśniła, że odwołane były zarówno loty obsługiwane przez KLM, jak i innych linii z sojuszu SkyTeam. Według strony internetowej lotniska większość odwołanych lotów to połączenia obsługiwane przez KLM i wylatujące z Amsterdamu, natomiast większość przychodzących lotów wszystkich linii miało około godzinę opóźnienia. Te zakłócenia mogą potrwać do godzin popołudniowych.

Strajk, drugi tego typu w tym tygodniu, miał miejsce w porannych godzinach szczytu - od 7.30 do 10.00. KLM planuje w tym tygodniu rozmowy ze związkowcami, choć na razie obie strony mają odmienne stanowiska. Związki zawodowe odrzuciły ofertę przewoźnika - 6-7 proc. podwyżki w ciągu trzech lat - domagając się wzrostu pensji o 8 proc. w ciągu dwóch lat.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021