Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

PGNiG stawia na innowacyjne rozwiązania

Autor: DM
Dodano: 13-09-2019 08:40 | Aktualizacja: 13-09-2019 08:42

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Startup Hub Poland zaprosiły do Polski już trzecią grupę zagranicznych startupów oferujących innowacyjne rozwiązania dla przedsiębiorstw z branży energetycznej. Najlepsi mogą liczyć na wsparcie finansowe i możliwość wdrożenia swoich projektów w Polsce.

Tym razem wybrano 11 startupów z 462 zagranicznych zespołów, które zgłosiły się do trzeciej rundy programu Startup Hub: Poland Prize. Zakwalifikowane startupy przyjechały m.in. z Estonii, Litwy, Austrii, Niemiec, Danii i USA.

Każdy z nich nie tylko miał za zadnie zaprezentować własny projekt, ale także wskazać wizję rozwoju i potencjalnego wdrożenia w Polsce.

Czytaj też: Gaz ziemny - obiekt powszechnego pożądania

Wśród wybranych innowacyjnych rozwiązań znalazły się m.in. przenośny generator na ogniwo paliwowe z wymiennymi zbiornikami wodoru do wielokrotnego napełniania, fotogrametryczne oprogramowanie, które może wesprzeć proces poszukiwania węglowodorów, platformy wykorzystujące AI do analizy Big Data oraz do sterowania internetem rzeczy i nowa przyjazna środowisku technologia chłodzenia i mrożenia.

- Kolejna runda Startup Hub: Poland Prize z naszym udziałem przynosi nowe interesujące projekty. Szczególnie ciekawie zapowiadają się te wykorzystujące sztuczną inteligencję oraz rozwiązania przemysłowego IoT - powiedział Łukasz Kroplewski, wiceprezes zarządu PGNiG ds. rozwoju. 

- Dzięki ścisłej współpracy z fundacją docieramy do coraz ciekawszych innowacyjnych rozwiązań. Nie ukrywam, że wiążę duże nadzieje z tą ostatnią już rundą programu - dodał.

PGNiG oraz Fundacja Startup Hub Poland współpracują przy realizacji programu Startup Hub. W sumie w ramach programu odbędą się trzy rundy. Docelowo do końca roku powstanie w Polsce 26 innowacyjnych zespołów startupowych, które pracować będą nad projektami z obszaru energetyki oraz nowoczesnych technologii informatycznych i komunikacyjnych (ICT). Wszystkie wybrane zagraniczne projekty po utworzeniu swoich spółek w Polsce otrzymają wsparcie finansowe w wysokości do 50 tys. euro ze środków Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021