Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Miedź na LME drożeje, ale poprzedni tydzień zakończyła spadkiem cen

Autor: PAP/rs
Dodano: 07-10-2019 09:31

Miedź na LME drożeje, ale poprzedni tydzień - już 3. z rzędu - zakończyła spadkiem cen. Miedź jest wyceniana na LME w transakcjach 3-miesięcznych wyżej o 0,8 proc. wobec 5.643,00 USD za tonę, notowanych na zamknięciu handlu w piątek - podają maklerzy.

Na Comex w N.Jorku miedź tanieje o 0,02 proc. do 2,5610 USD za funt.

Analitycy wskazują, że "otoczenie ekonomiczne" nie sprzyja wzrostom cen surowców. W Waszyngtonie rozpoczyna się kolejna faza rozmów handlowych USA-Chiny, ale jak wynika z informacji źródeł, chińscy negocjatorzy nie są za bardzo skorzy na zaakceptowanie warunków proponowanych przez prezydenta USA Donalda Trumpa.

Z kolei z USA docierają słabe dane makro - ostatnio z amerykańskiego rynku pracy. Wzrost liczby miejsc pracy w USA we IX wyniósł 136 tys., podczas gdy konsensus wskazywał na +145 tys.

Nie wiadomo też, co będzie dalej z brexitem - premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w rozmowie telefonicznej z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem ponownie wykluczył opóźnienie brexitu i dodał, że obecnie jest "ostatnia szansa" na uzyskanie porozumienia w tej sprawie.

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME straciła 19 USD do 5.643 USD za tonę.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019