Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Tesla zbroi się w obszarze energetyki

Autor: PAP/AH
Dodano: 08-10-2019 15:59

Amerykański producent samochodów Tesla kupił kanadyjską firmę Hibar Systems specjalizującą się w produkcji baterii dla pojazdów z napędem elektrycznym - podał serwis CNBC. Nie wiadomo, kiedy dokładnie doszło do fuzji.

Według doniesień kanadyjskiego serwisu Electric Autonomy Tesla miała przejąć Hibar Systems między lipcem i październikiem 2019 r. Jak podało CNBC, amerykański koncern 2. października wpisał Hibar Systems na listę swoich jednostek zależnych.

Kanadyjskie przedsiębiorstwo powstało w 1974 r. i obecnie zatrudnia co najmniej 50 osób - wskazało CNBC. W kwietniu firma otrzymała od Narodowej Rady Badań Naukowych Kanady grant w wysokości 2 mln dolarów na wsparcie prac rozwojowych nad systemami produkcji baterii litowo-jonowych.

Serwis przypomniał, że Tesla pracuje obecnie nad tworzeniem baterii we własnym zakresie, chcąc zaoferować klientom tańsze samochody elektryczne charakteryzujące się lepszymi osiągami. Ma to również pomóc amerykańskiemu producentowi zmniejszyć zależność od japońskiego koncernu Panasonic, z którym wspólnie zarządzają fabryką baterii w Sparks w stanie Nevada w zachodniej części USA.

Jak zauważył serwis, Tesla stopniowo wzmacnia portfolio o technologiczne firmy z obszaru energetyki. W lutym koncern przejął producenta ultrakondensatorów spółkę Maxwell Technologies za około 218 mln dolarów w akcjach. Produkowane przez firmę kondensatory litowo-jonowe są wykorzystywane w akumulatorach samochodowych w celu wydłużenia ich przydatności do użycia oraz do przechowywania energii w sieciach elektrycznych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019