Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Rolnicy nie mają na co czekać ze składaniem wniosków o pomoc po suszy

Autor: PAP/dm
Dodano: 09-10-2019 15:15

Rolnicy nie zwlekajcie ze składaniem wniosków o pomoc dla gospodarstw rolnych poszkodowanych tegoroczną suszą i innymi klęskami żywiołowymi - zaapelował minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że wnioski będą przyjmowane do 31 października.

Jak wskazał Ardanowski, od trzech dni wypłacane są już pieniądze w ramach pomocy suszowej. Dodał, że 3 października ruszyło przyjmowanie wniosków o pomoc dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w tym roku w wyniku suszy, huraganu, gradu deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi.

"Koledzy Rolnicy nie zwlekajcie z ich składaniem" - podkreślił. "Wnioski będą przyjmowane do 31 października. Pracownicy biur powiatowych ARiMR czekają na Was.

Czytaj też: PKB polski w górę. Jesteśmy wśród najlepszych nie tylko w Europie, ale i Azji

Jak zaznaczył szef rolnictwa "to nie jest żadna łaska, tylko realna pomoc ze strony odpowiedzialnego państwa w sytuacji kryzysowej".

Dodał, że środki finansowe są zabezpieczone. "Do końca tego tygodnia wypłacimy 100 mln zł" - podał. "Wiem, że przed zbliżającą się zimą te pieniądze są wam potrzebne" - wskazał.

"Proszę o składanie wniosków i nie odwlekanie tego na ostatni dzień" - zaapelował.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019