Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Koreański gigant zainwestuje miliardy USD w produkcję ekranów quantum dot

Autor: PAP/rs
Dodano: 10-10-2019 10:52

Samsung Display przez najbliższe 5 lat zainwestuje 11 mld USD w rozwój technologii produkcji zaawansowanych wyświetlaczy QD, modernizację linii produkcyjnych i nowe obiekty. Ma to związek ze słabnącym popytem na ekrany LCD - podała w czwartek agencja Reutera.

Oddział Samsung Electronics poinformował, że z łącznej inwestycji 13,1 bilionów wonów, 10 bilionów przeznaczone zostanie na przebudowę i wnoszenie kolejnych obiektów firmy, a pozostała część stanowić będzie budżet na badania bardziej zaawansowanych metod wyświetlania obrazu.

"Nasza firma planuje przezwyciężyć kryzys przemysłu wielkoskalowych wyświetlaczy przez aktywną inwestycję" - wskazano w oświadczeniu. Samsung Display jest jednym z dostawców wyświetlaczy dla koncernu Apple.

Głównym celem modernizacji zakładów ma być zaprzestanie montażu ekranów ciekłokrystalicznych (LCD) i dostosowanie koreańskich linii produkcyjnych do masowego wytwarzania zaawansowanych ekranów w technologii kropki kwantowej (QD - ang. quantum dot). Linie QD mają zacząć działać od 2021 r. i wytwarzać miesięcznie ok. 30 tys. matryc quantum dot.

Samsung w zeszłym miesiącu wskazał, że zatrzymał część montażu ekranów LCD. Firma posiada w sumie sześć linii wytwarzających ekrany, z czego jedna nadal produkuje wyświetlacze ciekłokrystaliczne w chińskim zakładzie przedsiębiorstwa.

Rosnąca konkurencja ze strony chińskich rywali, słabnący popyt na smartfony i telewizory oraz przejście na organiczne diody elektroluminescencyjne (OLED) są, zdaniem Reutera, głównymi przyczynami słabszych odbiorów i spadających cen sprzedaży paneli ciekłokrystalicznych, z jakimi borykają się koreańscy producenci elektroniki.

Na początku września Samsung rozpoczął program dobrowolnych zwolnień pracowników w swoim koreańskim oddziale wielkoskalowych wyświetlaczy, wskazał Reuterowi anonimowy informator.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019