Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Największy polski producent fotowoltaiki wygrywa z Chińczykami. Cena to nie wszystko

Autor: Bartosz Dyląg
Dodano: 05-11-2019 12:00

Bruk-Bet Solar to największy polski producent modułów fotowoltaicznych. Edyta Witkowska-Grześkiewicz, przedstawiciel zarządu tej firmy wyjaśnia, że spółce udaje się rywalizować z producentami z Chin przede wszystkim stabilnością dostaw, jakością oraz gwarancją.Wielkim atutem produkcji chińskich jest oczywiście cena, jednak różnica pomiędzy produktami chińskimi i polskimi w tym zakresie nie jest już tak duża jak przed laty. – Są to spadki sięgające nawet 50 proc. w ciągu ostatnich dwóch lat. Cały czas dostosowujemy nasze ceny do trendów rynkowych - wyjaśnia Edyta Witkowska-Grześkiewicz.

Łączna moc instalacji fotowoltaicznych w Polsce wynosi 1 GW. Większa świadomość społeczna w zakresie OZE to zdaniem Edyty Witkowskiej-Grześkiewicz klucz, by paneli fotowoltaicznych w kraju montowanych było więcej. Do niedawna było to także dofinansowanie. - Mamy program „Mój prąd”, który daje impuls, zwłaszcza do powstawania mikroinstalacji - uważa Witkowska-Grześkiewicz.

Zdaniem Edyty Witkowskiej-Grześkiewicz z zarządu firmy Bruk-Bet przyszłością fotowoltaiki jest monokryształ. Moduły monokrystaliczne mają większą wydajność niż moduły polikrystaliczne, które coraz bardziej wychodzą z obiegu.

Cały wywiad z Edytą Witkowską-Grześkiewicz w wideo poniżej:

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019