Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Osiem ofert na dokończenie wylotu S7 z Warszawy po Rubau

Autor: PAP/KM
Dodano: 16-10-2019 14:47

Osiem firm i konsorcjów jest zainteresowanych dokończeniem projektowania i budowy południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S7. Chodzi o odcinek od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do węzła Lesznowola.

Jak poinformowała rzeczniczka mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Małgorzata Tarnowska, w środę odbyło się otwarcie ofert.

Najniższą kwotę, przeszło 457,3 mln zł, zadeklarowała spółka Polaqua, zaś najwyższą cenę, przekraczającą 539,4 mln zł - firma Strabag. Obydwie stawki przekraczają kwotę, jaką zarezerwowała na to zadanie GDDKiA, czyli przeszło 331 mln zł.

Rzeczniczka dodała, że oferty będą teraz analizowane pod kątem cenowym i merytorycznym.

GDDKiA zakłada, że umowa z wykonawcą - w przypadku braku odwołań - zostanie podpisana w lutym 2020 r. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 26 miesięcy od daty jej zawarcia. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest jesienią 2022 r.
Pierwszy z trzech odcinków południowego wylotu z Warszawy w ciągu S7, czyli od węzła Lotnisko (bez węzła) do węzła Lesznowola (z węzłem), ma mieć ok. 6,64 km i dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Na tym odcinku powstaną dwa węzły drogowe: Zamienie i Lesznowola oraz osiem wiaduktów i kładka pieszo-rowerowa.

W maju GDDKIA odstąpiła od umowy z poprzednim wykonawcą - firmą Rubau Polska. Wówczas poinformowano, że GDDKiA uczyniła to "po wielokrotnych wezwaniach generalnego wykonawcy do rzetelnej i zgodnej z podpisanymi umowami realizacji kontraktów".

Z kolei firma Rubau Polska napisała w oświadczeniu, że "wykonawca wypełniał swoje zobowiązania umowne, a także działając w zakresie swoich uprawnień wynikających z podpisanych umów wielokrotnie, wskazywał na uchybienia i zaniechania ze strony inwestora". 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020