Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Zapasy ropy w USA notują nadzwyczajną serię

Autor: PAP/PSZ
Dodano: 22-10-2019 08:42

Ceny ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych nieznacznie maleją. Zapasy surowców w USA notują najdłuższą serię wzrostów od roku.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na listopad na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 53,2 dolarów, po zniżce ceny o 0,2 proc.

Ropa Brent w dostawach na grudzień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 58,8 dolarów za baryłkę, po spadku notowań o 0,25 proc.

Analitycy szacują, że zapasy ropy w USA wzrosną w tym tygodniu po raz szósty z rzędu, co byłoby najdłuższą serią od roku. Niedawno stany magazynowe w USA przekroczyły 5-letnią średnią.

Obawy o ilość surowca na rynku tłumią optymistyczne sygnały na froncie wojny handlowej USA-Chiny. Celem negocjacji Pekinu i Waszyngtonu jest zakończenie sporu oraz zniesienie karnych i odwetowych ceł.

Prezydent USA Donald Trump poinformował 21 października, że rozmowy handlowe przebiegają pomyślnie i oczekuje, że w listopadzie oba kraje podpiszą w tej sprawie umowę. W piątek wysocy rangą przedstawiciele USA - główny negocjator handlowy USA R. Lighthizer i sekretarz skarbu S. Mnuchin - będą rozmawiać ze stroną chińską.

Ropa w USA na NYMEX straciła w poniedziałek 0,9 proc., w całym ub. tygodniu staniała o 1,7 proc., a wobec tegorocznego maksimum notowanego w kwietniu zniżkuje teraz o około 19,5 proc.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019