Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Rzecznik prezydenta: to najlepszy czas, by rozmawiać o Ministerstwie Skarbu Państwa

Autor: PAP/PSZ
Dodano: 23-10-2019 11:34

Okres powyborczy to najlepszy czas, by rozmowy o ewentualnym przywróceniu Ministerstwa Skarbu Państwa się odbywały i one się odbywają - oznajmił rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy był pytany w Wirtualnej Polsce 23 października o doniesienia medialne, że do nowej Rady Ministrów wróci Ministerstwo Skarbu Państwa oraz że kandydatami na szefa tego resortu są: wicepremier, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin i prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

"To jest najlepszy okres dzisiaj na to, żeby takie rozmowy w obozie, który odniósł zwycięstwo w wyborach parlamentarnych, się odbywały i one się odbywają" - powiedział Spychalski.

Zaznaczył, że ewentualny powrót Ministerstwa Skarbu Państwa to decyzja premiera. "PiS dotrzymało słowa i zlikwidowało Ministerstwo Skarbu. Weryfikujemy, czy dane rozwiązanie, które przyjęliśmy, jest rozwiązaniem dobrym, skutecznym, czy nie i podejmujemy decyzje" - dodał rzecznik prezydenta.

Jak zaznaczył, trudno mu ocenić, czy powrót Ministerstwa Skarbu Państwa jest dobrym pomysłem, bo nie ma takiego doświadczenia. "To doświadczenie ma strona rządowa, większość parlamentarna; poczekajmy na decyzje, być może rzeczywiście to jest dobry pomysł" - podkreślił Spychalski.

Pytany, czy Jacek Sasin byłby dobrym ministrem Skarbu Państwa odparł: "Jacek Sasin jest świetnym ministrem, świetnym wicepremierem, świetnie wykonuje swoje obowiązku, jestem przekonany, że sprawdzi się na każdym odcinku frontu".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019