Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Volkswagen obniża prognozy

Autor: PAP/TE
Dodano: 30-10-2019 13:44

Niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen obniżył w środę prognozę dostaw samochodów na 2019 rok. Decyzję tłumaczy szybszym niż zakładano spowolnieniem na rynku wywołanym m.in. problemami gospodarczymi w Europie i gwałtownym załamaniem koniunktury w Chinach.

Obecne obliczenia VW zakładają spłaszczenie poziomu dostaw w porównaniu z prognozowanymi wcześniej lekkimi wzrostami - podała firma z Wolfsburga.

"Jesteśmy trochę bardziej ostrożni i dotyczy to praktycznie wszystkich regionów. (...) Wiemy co trzeba zrobić - działać razem podczas wprowadzania produktów na rynek i zachować ostrożność ws. kosztów i wydatków" - mówił Bloomberg TV dyrektor finansowy VW Frank Witter.

VW jest kolejnym koncernem, który studzi oczekiwania względem 2019 roku. Wcześniej w tym miesiącu Renault zmniejszyło cel dotyczący zysku, a Daimler w br. ogłosił już dwa ostrzeżenia dotyczące zarobków. W związku z zaostrzającą się konkurencją na rynku, oraz utrudnieniami w działaniach firm Fiat Chrysler Automobiles (FCA) rozpoczął rozmowy o połączeniu z francuskim PSA. Jeśli dojdzie ona do skutku wtedy nowy podmiot będzie próbował podważyć dotychczasową dominację Volkswagena w Europie.

W związku z przyspieszaniem wprowadzania elektrycznych samochodów "następnych kilka lat będzie trudnych - zarówno dla nas jak i całej branży. (...) Dlatego nie należy się dziwić, że inni zaczęli ze sobą rozmawiać" - oceniał Witter.

W trzecim kwartale br. zysk operacyjny VW wzrósł do 4,8 mld euro przekraczając założenia analityków, którzy szacowali go na 4,1 mld euro. W przyszłym tygodniu ruszy produkcja elektrycznego samochodu ID.3, z którym koncern wiąże bardzo duże nadzieje.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021