Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Co na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2020? Można już zgłaszać tematy

Autor: Grzegorz Dyjak
Dodano: 07-11-2019 17:30

Na maj 2020 roku zaplanowano 12. edycję największego spotkania biznesowego w Polsce i Europie Centralnej. Organizatorzy Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach zapewniają, że pod wieloma względami będzie on wyjątkowy i rekordowy. Już dziś można zgłaszać tematy, które będą przedmiotem debat przedstawicieli krajowego i zagranicznego biznesu, polityki, samorządu oraz rządowych i pozarządowych organizacji.


Europejski Kongres Gospodarczy jest największym tego typu wydarzeniem na gospodarczej scenie Polski i Europy Centralnej. Każdego roku gości ponad 12 tysięcy uczestników zarówno z kraju i jak i ze świata. W ramach EEC organizowany jest event European Start-up Days, który przyciąga trzy tysiące gości.

Uczestnikami Kongresu są przede wszystkim przedsiębiorcy i menedżerowie, zarówno globalnych koncernów, jak i mniejszych krajowych firm. Na liście gości są od lat najważniejsi politycy europejscy, przedstawiciele gospodarczych resortów polskich rządów, samorządowcy, reprezentanci organizacji pozarządowych i naukowcy.

Agendy kolejnych kongresów obejmują szerokie spektrum tematów gospodarczych w społeczno-politycznym kontekście. Ostatnia edycja EEC zawierała aż 200 sesji. Wydarzenie zgromadziło 1 tys. prelegentów.
Polecamy też: Trzy dni w filmowym skrócie. Podsumowano XI Europejski Kongres Gospodarczy

Wstępna, otwarta lista priorytetów na 2020 rok zawiera takie zagadnienia jak:

Start-up i Tech

Kongres łączy środowiska zainteresowane rozwojem gospodarczym i technologicznym. Towarzyszące mu European Start-up Days to zdaniem uczestników efektywna platforma spotkań młodego, kreatywnego biznesu z menedżerami firm tej branży i zainteresowanych technologicznymi nowościami.

Przyszłoroczna edycja tego wydarzenia odbędzie się pod hasłem "European Tech and Start-up Days", co podkreśla znaczenie technologii wykorzystywanej zarówno w firmach i korporacjach jak i na całym rynku.

Kongresowi towarzyszą także projekt EEC-Liderzy Przyszłości. W trakcie Kongresu poznajemy laureatów konkursów TOP Inwestycje Komunalne oraz Inwestor bez granic i Start-up Challenge. Konkursy te wyłaniają najlepsze projekty i wyznaczają trendy w polityce rozwojowej samorządów, w inwestycjach i na scenie start-upowej.

Tech Expo

Ważnym elementem Kongresu jest prezentacja - nowoczesnych firm, projektów i produktów.

Tech Expo to otwarte forum kontaktu przypominające ekspozycję targową. Aktywna pozostanie w nadchodzącej edycji także Scena Otwarta - miejsce rozmów publicystycznych, szeroko dostępnych debat.

Nowe formy widoczne będą także w scenariuszach dyskusji panelowych, które zostaną zdynamizowane. W tradycyjnych sesjach będzie więcej interakcji z publicznością. Aranżacja przestrzeni debat, rola materiałów poglądowych, obecność w mediach społecznościowych - wszystko to w większym stopniu zależeć będzie od partnerów Kongresu i od specyfiki poruszanych tematów.

Kongres to nie tylko oficjalne sesje, lecz także - doceniana przez uczestników i organizatora - okazja do dzielenia się pomysłami i opiniami. Interpersonalne relacje miewają swój dalszy ciąg w postaci współpracy osób i firm.

Przestrzenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka, strefy Premium i VIP, wieczorne bankiety i koncerty, rozplanowanie wydarzeń w czasie i przestrzeni - wszystko to sprzyja aktywności networkingowej. Organizatorzy szacują liczbę spotkań i rozmów, do których dochodzi w trakcie trzech dni Kongresu, na 100 tysięcy.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019