Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Najlepsze nawozy i maszyny rolnicze wśród wyróżnionych w Warszawie

Autor: AO
Dodano: 08-11-2019 18:40

Produkty, które przyczynią się do rozwoju rolnictwa oraz najciekawsze rozwiązania na miarę rewolucji 4.0. wyróżnione zostały tytułami Innowacyjny Produkt Rolniczy 2019 oraz Innowacyjny Produkt Ogrodniczy 2019. Nagrody wręczono podczas gali towarzyszącej konferencjom Narodowe Wyzwania w Rolnictwie oraz Sady i Ogrody, zorganizowanym przez Grupę PTWP 7 listopada br. w Warszawie.

Celem konkursu Innowacyjny Produkt Rolniczy 2019 jest wyróżnienie pomysłów i działań, które przyczyniają się do poprawy warunków gospodarowania i funkcjonowania właścicieli oraz osób zarządzających gospodarstwami rolnymi.

- Rolnictwo jest jedną z tych gałęzi gospodarki, w której innowacyjność odgrywa ogromną rolę. Zastosowanie nowości daje szereg korzyści. Jeśli spojrzymy na polskie rolnictwo teraz i np. 10 lat wstecz, zobaczymy, jak duży krok w przód został już wykonany - mówił podczas gali wręczenia nagród Wojciech Denisiuk, redaktor naczelny miesięcznika „Farmer“ oraz portali farmer.pl i bezpluga.pl. - Nie dotyczy to tylko maszyn pracujących w rolnictwie, chociaż to na ich przykładzie najłatwiej dostrzec zmiany technologii. Polskie rolnictwo może pochwalić się też ogromnym wzrostem wydajności i efektywności. To w dużej mierze zasługa właśnie innowacyjnych produktów. Po raz piąty nagradzamy te, które przyczynią się do rozwoju rolnictwa w najbliższej przyszłości - dodał.

Poznaj zwycięzców konkursów:
Innowacyjny Produkt Rolniczy 2019
Innowacyjny Produkt Ogrodniczy 2019

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019