Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Turkmenistan liczy na Europę

Autor: Interfax
Dodano: 08-11-2007 15:07

Prezydent Turkmenistanu Garbanguły Berdymuchammedow zaprosił inwestorów europejskich do przyłączenia się do rozwijania projektów energetycznych w Turkmenistanie.

- Zapraszamy inwestorów do przyłączenia się do rozwoju źródeł węglowodorowych w regionie Morza Kaspijskiego - powiedział Berdymuchammedow w Brukseli dodając, że szacowane rezerwy w regionie wynoszą 12 mld ton ropy i 6 bln metrów sześciennych gazu.

Berdymuchammedow zachęcił europejskich partnerów do rozwijania złóż ropy w Zatoce Karabogazgoł i Pustyni Karakum. Prezydent liczy na wzmocnioną współpracę gospodarczą, handel oraz inwestycje w infrastrukturę transportową.

- Międzynarodowy korytarz transportowy Północ-Południe, który zapewni dostęp do portów Zatoki Perskiej, powinien być szczególnie interesujący dla naszych europejskich partnerów - powiedział turkmeński prezydent.

Nowe połączenie kolejowe przebiegające przez Turkmenistan, Kazachstan i Iran połączy rosyjską sieć kolejową z irańską i zapewni przewóz 3-5 mln ton cargo rocznie. Według prezydenta, w późniejszej fazie przewóz może zwiększyć się do 10-12 mln ton.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022