Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

W Londynie odbyło się spotkanie prezydenta Turcji z przywódcami Polski i państw bałtyckich

Autor: PAP
Dodano: 04-12-2019 14:31

W Londynie na marginesie szczytu NATO odbyło się spotkanie prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana z prezydentem Polski Andrzejem Dudą oraz przywódcami Litwy, Łotwy i Estonii; w spotkaniu uczestniczył też sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

O spotkaniu poinformowało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego na Twitterze.

Państwa bałtyckie na spotkaniu reprezentowali: prezydent Litwy Gitanas Nauseda, prezydent Łotwy Egils Levits oraz premier Estonii Juri Ratas.

Prezydent Duda przez przed wylotem na szczyt NATO rozmawiał w poniedziałek przez telefon z prezydentem Erdoganem. Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski, który towarzyszy prezydentowi Dudzie podczas spotkania liderów państw Sojuszu Północnoatlantyckiego w Londynie, poinformował PAP, że rozmowa odbyła się z inicjatywy Dudy. "Rozmowa była bardzo dobra" - powiedział Szczerski, dodając, że prezydent Duda liczy na jej kontynuowanie podczas szczytu w Londynie.

Erdogan we wtorek na konferencji prasowej w Ankarze, przed wylotem do Londynu na szczyt NATO, poinformował, że podczas rozmowy telefonicznej z prezydentem Dudą zgodził się spotkać z nim oraz przywódcami krajów bałtyckich w Londynie, aby omówić problem tureckiego poparcia dla planów NATO dotyczących regionu bałtyckiego.

Wcześniej Erdogan zagroził, że Turcja sprzeciwi się natowskiemu planowi obrony państw bałtyckich, jeśli sojusznicy z NATO nie uznają ugrupowań, z którymi Ankara walczy, za terrorystów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021