Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Wielki pożar w rafinerii Total w pobliżu Hawru

Autor: PAP
Dodano: 14-12-2019 10:11

Poważny pożar wybuchł w nocy z piątku na sobotę w rafinerii Total w Gonfreville-l'Orcher w pobliżu Hawru na północy Francji. Nikt nie ucierpiał, trwa akcja gaszenia ognia. Rafineria Total jest jednym z pięciu największych obiektów tego typu we Francji.

- Pożar wybuchł o godzinie 4 rano w zakładzie Total w Gonfreville-l'Orcher. Akcję gaszenia wszczęto o 4.10 i pożar obecnie znajduje się w końcowej fazie likwidacji. Przeprowadzono wstępne pomiary jakości powietrza, które nie wykazały skażenia, ale prefekt radzi ludności, aby pozostała w domu - poinformowała w sobotę rano miejscowa prefektura.

Czytaj też: Kapitalizacja Aramco przekroczyła 2 bln dolarów. To jednak zbyt wiele?

Z kolei Total podał w komunikacie, że "w chwili obecnej intensywność pożaru, który rozpoczął się o 4 rano w jednej z rafinerii w Normandii, znacznie zmniejszyła się i został on opanowany. To wydarzenie nie spowodowało ofiar, a wszystkie osoby obecne na miejscu są bezpieczne". Sprecyzowano, że trwa obecnie szacowanie "możliwych konsekwencji pożaru".

Total w Normandii składa się z rafinerii i zakładów petrochemicznych. Wytwarza produkty naftowe i polimery; zatrudnia 1500 osób.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021