Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Słowacja: Ojciec Kuciaka: proces będzie długi, ale wszystko zostanie wyjaśnione

Autor: PAP
Dodano: 19-12-2019 10:30

Proces będzie długi, ale wszystko zostanie wyjaśnione - powiedział w czwartek dziennikarzom przed salą rozpraw Jozef Kuciak, ojciec zamordowanego w lutym słowackiego dziennikarza śledczego Jana Kuciaka.

Proces w sprawie jego zabójstwa rozpoczął się tego dnia przed sądem w Pezinku koło Bratysławy.

Ojciec dziennikarza przyznał, że spodziewa się problemów związanych ze zleceniodawcą zbrodni. "Potrzebna jest cierpliwość" - powiedział dziennikarzom.

Na pierwszej rozprawie po raz pierwszy rodzice zamordowanych dziennikarza Kuciaka i jego narzeczonej Martiny Kusznirovej usiedli naprzeciwko czterech osób oskarżonych o zlecenie i dokonanie zabójstwa ich dzieci.

Na sali obecni są zamaskowani funkcjonariusze straży więziennej z bronią automatyczną.

Oskarżany o zlecenie zabójstwa przedsiębiorca Marian Koczner przyszedł na rozprawę w garniturze, białej koszuli i krawacie. W odróżnieniu od pozostałej trójki oskarżonych nie ma na sobie szerokiego skórzanego pasa i przymocowanych do niego kajdanek krępujących nogi. Wchodząc na salę rozpraw Alena Zsuzsova, której zarzuca się pośrednictwo w zabójstwie, zakrywała sobie twarz dokumentami.

Po zakończeniu formalności przewodnicząca trzyosobowego składu sędziowskiego Rużena Sabova nakazała zdjęcie oskarżonym kajdanek.

Żaden z podsądnych nie skorzystał z możliwości przyznania się do winy i przez to obniżenia sobie ewentualnej kary.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020