Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Sony pokazało elektryczny samochód autonomiczny

Autor: PAP/PSZ
Dodano: 07-01-2020 10:05 | Aktualizacja: 07-01-2020 10:26

Japoński koncern Sony zaprezentował podczas odbywających się w Las Vegas w USA targów Consumer Electronics Show (CES) prototypowy model elektrycznego pojazdu wyposażonego w technologię autonomicznej jazdy.

Jak wskazała japońska agencja Kyodo, Sony Vision-S został stworzony w ramach nowej inicjatywy koncernu, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa, komfortu i mobilności. Pojazd został zbudowany również po to, aby zaprezentować zaawansowane technologie tworzone przez japoński koncern - zauważyło Kyodo.

Przedstawiony 6 stycznia przez prezesa i dyrektora generalnego Sony Kenichiro Yoshidę model koncepcyjny został wyposażony w 30 czujników, które mają poprawić wykrywanie obiektów na zewnątrz i wewnątrz pojazdu. Na pokładzie Vision-S znajduje się ponadto wbudowana technologia sztucznej inteligencji (AI) oraz wysokiej jakości głośniki mające zapewnić kierowcy i pasażerom specjalne doświadczenia dźwiękowe - podało Kyodo.

Sony oczekuje, że testy drogowe prototypowego samochodu zostaną zrealizowane do marca 2021 r. Koncern podkreśla jednak, że obecnie nie ma planów komercyjnej sprzedaży lub masowej produkcji modelu.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022