Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Największy rosyjski sklep internetowy Wildberries rozpoczął sprzedaż w Polsce

Autor: PAP
Dodano: 09-01-2020 18:36

Największy rosyjski sklep internetowy Wildberries rozpoczął sprzedaż w Polsce - poinformował dziennik "Wiedomosti". Sprzedaż prowadzona jest od stycznia za pośrednictwem strony internetowej, gdzie prezentuje się 13,5 tys. rosyjskich i zagranicznych marek.

W sklepie Wildberries można kupić towary z wielu branż, takich jak odzież, buty, akcesoria i zabawki. Według cytowanego przez "Wiedomosti" dyrektora rozwoju firmy Wiaczesława Iwaszczenki, asortyment będzie poszerzany, a wkrótce sklep ma stać się dostępny również na Słowacji.

Przychody Wildberries za pierwsze dziewięć miesięcy 2019 roku według danych firmy wyniosły 140 mld rubli. Prognozy zakładają, że za cały ubiegły rok osiągną pułap 220 mld rubli.

Plany ekspansji spółki na rynek europejski po raz pierwszy ujawniono w końcu września 2019 roku - piszą "Wiedomosti". Wówczas to rosyjski minister przemysłu i handlu Denis Manturow ogłosił je wspólnie z założycielką firmy Tatianą Bakałczuk. W magazyny na Słowacji firma planuje zainwestować ponad 200 mln euro - donosi dziennik, jednakże jak zaznacza powołując się na słowa Iwaszczenki, obecnie niemal wszystkie towary zamawiane przez klientów z Polski będą dostarczane z Rosji - jedynie niewielka ich część wysyłana będzie z wynajętych przez sklep magazynów zlokalizowanych na terenie RP.

Iwaszczenko tłumaczy decyzję o wyborze Polski jako pierwszego kraju, w którym Wildberries staje się dostępny w Europie tym, że to właśnie w tym kraju prężnie rozwija się obecnie sektor handlu internetowego. Jak dodaje, nie bez znaczenia jest także położenie geograficzne Polski, korzystne z punktu widzenia logistyki.

Wildberries działa od 15 lat, poza Rosją także na Białorusi, w Kazachstanie, Kirgistanie i Armenii.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020