Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Bogdanka chwali się nowym rekordem rocznego wydobycia

Autor: JD
Dodano: 15-01-2020 14:45

Artur Wasil, prezes zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka, w liście do załogi wskazał, że w 2019 roku zakład zdołał wydobyć 9,4 mln ton węgla. To nowy rekord rocznego wydobycia tej kopalni.

- Ubiegły rok był dla naszej firmy czasem wytężonej pracy, ale i konkretnych, namacalnych sukcesów. Pomimo trudnych czasów dla węgla poprawiliśmy naszą konkurencyjność i umocniliśmy naszą pozycję lidera w branży w kraju - napisał prezes Artur Wasil w liście skierowanym do załogi.

Wskazał także, iż roczna produkcja węgla w 2019 roku na poziomie 9,4 mln ton węgla stanowi nowy rekord rocznego wydobycia w Bogdance.

Prezes Artur Wasil pogratulował i podziękował załodze kopalni. Przypomniał też, że 17 stycznia pracownikom zostanie wypłacona druga rata nagrody rocznej za wynik.

- Rok 2019 oceniam jako bardzo dobry dla Bogdanki - zaznaczył w niedawnej rozmowie z portalem WNP.PL Artur Wasil. - To z jednej strony kwestia wzrostu produkcji i sprzedaży oraz wyższych cen kontraktowych węgla, ale także przemodelowania eksploatacji: idziemy w kierunku wyższych pokładów i ograniczamy rolę technologii strugowej na rzecz kombajnowej, co poprawiło uzysk - wskazał Artur Wasil.

Zobacz też: Bogdanka zmieni strategię

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020