Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Włochy: Rząd powoła koordynatora do walki z antysemityzmem

Autor: PAP
Dodano: 16-01-2020 05:04

Rząd Włoch powoła krajowego koordynatora do walki z antysemityzmem. Premier Giuseppe Conte ogłosił w środę późnym wieczorem na Twitterze, że nominację na to stanowisko otrzyma w piątek profesor pedagogiki Milena Santerini.

Profesor Santerini z katolickiego Uniwersytetu Świętego Serca w Mediolanie zostanie oficjalnie mianowana koordynatorem do walki z antysemityzmem na 10 dni przed Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu, obchodzonym w rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu w Auschwitz.

Obecnie Santerini jest wiceprzewodniczącą Fundacji Pomnika Holokaustu w Mediolanie. Działa też w dobroczynnej Wspólnocie świętego Idziego. Była deputowana poprzedniej kadencji zajmuje się kształceniem nauczycieli i wychowawców w takich dziedzinach, jak integracja i dialog między kulturami. Zaangażowana jest także w działania przeciwko dyskryminacji, rasizmowi i antysemityzmowi oraz islamofobii.

We Włoszech często notuje się antysemickie zachowania. Liczne pogróżki otrzymała ostatnio ocalała z Holokaustu senator Liliana Segre, była więźniarka obozów w Auschwitz i Ravensbrueck. To z jej inicjatywy w zeszłym roku Senat powołał nadzwyczajną komisję do walki z mową nienawiści, rasizmem i antysemityzmem. Z powodu gróźb kierowanych pod adresem 89-letniej parlamentarzystki przyznano jej policyjną ochronę.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020