Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Premier Indii i prezydent Brazylii podpisali 15 porozumień handlowych

Autor: PAP
Dodano: 25-01-2020 19:18

Premier Indii Narendra Modi i prezydent Brazylii Jair Bolsonaro podpisali w Delhi 15 porozumień, które mają pogłębić współpracę między ich krajami w wielu obszarach, ale przede wszystkim w sektorze zbrojeniowym - poinformowali w sobotę obaj przywódcy.

Podczas oficjalnej wizyty w Indiach, po spotkaniu z Modim, Bolsonaro napisał na Twitterze: "Zaufanie świata do Brazylii wróciło!".

W kolejnym tweecie ogłosił, że podpisał "szereg porozumień w sprawie infrastruktury, sprawiedliwości, nauki i technologii, wydobycia ropy, górnictwa, zdrowia, kultury i turystyki".

Modi - również na Twitterze - poinformował, że "Indie i Brazylia koncentrują się na rozwijaniu współpracy w sektorze obronnym"; dodał, że obydwa kraje łączy "wielka synergia" w wielu fundamentalnych sprawach, jak środowisko i walka z terroryzmem.

Minister spraw zagranicznych Brazylii Ernesto Araujo ogłosił w mediach społecznościowych, że 15 porozumień handlowych między obydwoma krajami stanowi posunięcie "przeciw strukturom myśli globalistycznej".

"Brazylia rośnie, aby stać się wielką pomiędzy wielkimi" - dodał w następnym wpisie.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020