Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Media: w Muzeach Watykańskich zaleca się ostrożność w związku z koronawirusem

Autor: PAP
Dodano: 31-01-2020 15:20

Pracownicy Muzeów Watykańskich zostali poproszeni o szczególną ostrożność w związku z epidemią koronawirusa w Chinach oraz o zgłaszanie przypadków trudności z oddychaniem wśród zwiedzających - podała agencja Ansa. Watykan zapewnia: nie ma szczególnego alertu.

Według włoskiej agencji obsługa Muzeów została nieformalnie poproszona o to, by unikać kontaktu z osobami z objawami grypy. Takie działania zapobiegawcze mają ograniczyć wszelkie ryzyko związane z groźnym wirusem z Chin w placówce odwiedzanej codziennie także przez tysiące turystów z Azji.

Po tym, jak w Rzymie potwierdzono w czwartek dwa pierwsze we Włoszech przypadki koronawirusa, Watykan oświadczył, że nie ma tam "żadnego szczególnego alertu".

"Jedynie dyrekcja służby zdrowia Gubernatoratu Państwa Watykańskiego rozesłała władzom odpowiedzialnym za wstęp na jego teren notę informacyjną na temat koronawirusa" - wyjaśnił dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni. Jak zaznaczył, nie podjęto żadnych kroków restrykcyjnych, gdyż "w obecnym stanie nie uznano tego za konieczne".

Koronawirusa wykryto we Włoszech u pary turystów z Chin, którzy przyjechali z miasta Wuhan, epicentrum epidemii. Rząd wprowadził stan kryzysowy w związku z zagrożeniem sanitarnym.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021