Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Ukraina: Władze: we wtorek ewakuacja Ukraińców z prowincji Hubei

Autor: PAP
Dodano: 10-02-2020 15:48

Obywatele Ukrainy będą we wtorek ewakuowani z chińskiej prowincji Hubei - oświadczyła w poniedziałek ukraińska ambasada w ChRL. Władze w Kijowie poinformowały też tego dnia o drugim obywatelu Ukrainy zarażonym nowym koronawirusem na pokładzie japońskiego wycieczkowca.

"W związku z intensywnym rozprzestrzenianiem się na terytorium prowincji Hubei niebezpiecznego koronawirusa (2019-nCoV) rząd Ukrainy podjął decyzję o ewakuacji obywateli Ukrainy ze wskazanej prowincji na Ukrainę. W tym celu Ukraina planuje 11 lutego specjalny czarterowy rejs na trasie Kijów-Wuhan-Kijów" - napisano na stronie internetowej ambasady w poniedziałek.

Internetowa gazeta "Ukraińska Prawda" pisze, że zgodę na ewakuację podpisało 51 osób. Na liście osób, które mają być ewakuowane, jest dziecko. Po przybyciu na Ukrainę wszyscy będą poddani 14-dniowej kwarantannie.

Pełniący obowiązki dyrektora generalnego Centrum Zdrowia Publicznego Ihor Kuzin zapowiedział, że osoby, które nie zgodzą się na kwarantannę, nie zostaną objęte ewakuacją.

W poniedziałek Centrum Zdrowia Publicznego ukraińskiego resortu zdrowia potwierdziło dwa przypadki zarażenia koronawirusem wśród 25 Ukraińców przebywających na pokładzie wycieczkowca Diamond Princess cumującego na redzie portu w Jokohamie. Wszyscy Ukraińcy na pokładzie są członkami załogi. W niedzielę poinformowano o pierwszym przypadku zarażenia obywatela Ukrainy, dzień później pojawiły się doniesienia o kolejnym chorym Ukraińcu.

"MSZ Japonii w roboczym trybie potwierdza tę informację" - poinformował agencję Interfax-Ukraina departament konsularny MSZ Ukrainy.

Obaj obywatele Ukrainy zostali przewiezieni do japońskiego szpitala. Tam mają spędzić 14 dni na kwarantannie.

Dotychczas na Ukrainie nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia nowym koronawirusem.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021