Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Ukraina: Mieszkańcy kilkuset miejscowości bez prądu przez silny wiatr

Autor: PAP
Dodano: 10-02-2020 18:14

Silny wiatr na Ukrainie spowodował w poniedziałek przerwy w dostawach prądu w kilkuset miejscowościach, pozrywał dachy i powalił drzewa. W obwodzie lwowskim w związku z warunkami atmosferycznymi wstrzymano ruch pociągów. Ogłoszono alarm pogodowy.

Ukraińskie koleje państwowe Ukrzaliznycia poinformowały, że wiatr powalił drzewa i uszkodził elementy infrastruktury kolejowej na jednej ze stacji w obwodzie lwowskim. W związku z tym wstrzymano ruch kilku podmiejskich pociągów i pociągów relacji Kijów-Rachów i Użhorod-Lwów.

Lokalne władze przekazały, że w obwodzie lwowskim bez prądu jest 150 miejscowości. Kilkadziesiąt miejscowości jest też pozbawionych dostaw energii elektrycznej w obwodzie iwano-frankowskim.

Również na południu kraju mieszkańcy niektórych miejscowości zgłaszają problemy z dostawami prądu. W Odessie wiatr zerwał dachy z dwóch niedawno wyremontowanych szkół.

W kijowskim centrum handlowym Kwadrat wiatr zniszczył szklany panel, który runął z pierwszego piętra na chodnik. Nikt nie ucierpiał.

Ratownicy w Karpatach apelują do turystów o niewyruszanie w góry i ostrzegają przed możliwością zejścia lawin.

Według synoptyków silny wiatr utrzyma się do wtorku.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021