Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Ofiarowali obywatelom Chin 100 tys. medycznych masek ochronnych

Autor: JD
Dodano: 11-02-2020 10:45

Zarys International Group z Zabrza, polski wytwórca i dystrybutor jednorazowego sprzętu medycznego w ramach światowej walki z koronawirusem 2019-nCoV, przekazuje nieodpłatnie medyczne maski ochronne własnej produkcji dla narodu chińskiego. Maski zostały przekazane bezpośrednio Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie.

- Zagrożenie koronawirusem także w naszym kraju staje się coraz bardziej realne - wskazuje Paweł Ossowski, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający Zarys International Group.

I zaznacza, że warto być zawczasu przygotowanym na wystąpienie takich przypadków i umiejętnie podchodzić do kwestii bezpieczeństwa i higieny osób bezpośrednio związanych z ewentualnym zakażeniem.

- Dlatego zdecydowaliśmy się o udzieleniu pomocy osobom cierpiącym na epidemię w Chinach przekazując nieodpłatnie maski ochronne ambasadzie chińskiej. Dla nas społeczna odpowiedzialność biznesu jest jednym z priorytetów w rozwoju firmy - dodaje Paweł Ossowski.

Jednorazowe medyczne maseczki ochronne firmy Zarys International Group z serii BETAtex posiadają wszelkie atesty i wykonane są z trzech warstw niepylącej i hipoalergicznej włókniny. Każda maseczka posiada wiązanie i wkładkę modelującą na nos.

Skuteczność filtracji bakterii: BFE >98 proc. Maseczki spełniają funkcje ochronne pacjentów i personelu medycznego przed czynnikami infekcyjnymi z nosów i ust oraz zakażeniami przenoszonymi drogą kropelkową.

- Wielu Polaków okazuje współczucie i troskę wobec sytuacji, w jakiej znalazła się strona chińska. Przedstawiciele różnych środowisk licznie wyrażają chęć pomocy i wspierają Chiny w walce z wirusem. Jak mówi polskie przysłowie: „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie", Polacy w pełni uosabiają to przesłanie, wyrażając przyjaźń względem obywateli Chin, za co strona chińska serdecznie dziękuje -  zaznacza J.E. Liu Guangyuan, ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

Priorytetem Zarys International Group jest zapewnienie stałych dostaw do rodzimych placówek medycznych, szpitali, z którymi firma ma podpisane kontrakty. Mimo chwilowo korzystnych ofert cenowych, firma nie spekuluje i zapewnia stałe zapasy w magazynach. Dodatkowo wspiera osoby cierpiące na epidemię w Chinach.

- Biorąc pod uwagę skalę wirusa i obecne potrzeby w Chinach - są to setki milionów ludzi, żyjących w prowincjach, gdzie już teraz jest obowiązek noszenia maseczek - nietrudno przewidzieć, że zapotrzebowanie na maseczki szybko zacznie przewyższać podaż - zaznacza Ossowski. - Jedną można nosić przecież zaledwie kilka godzin. Dlatego tak nieodzowna jest pomoc nas wszystkich w walce z koronawirusem. Pokonywanie problemów ramię w ramię z innymi to też prawdziwa aspiracja naszej firmy - dodaje Paweł Ossowski.

Zarys International Group jest wytwórcą oraz dostawcą podstawowego i specjalistycznego sprzętu medycznego dla większości placówek medycznych i służby zdrowia w ponad 40 krajach na całym świecie, na trzech kontynentach.

Firma oferuje jednorazowy sprzęt medyczny niemal ze wszystkich dziedzin medycyny, przede wszystkim sygnowany własną marką, a także znanych producentów polskich i zagranicznych. Prowadzi własną produkcję wyrobów z włókniny oraz sterylnych zestawów zabiegowych.

Zarys to firma rodzinna, powstała w 1989 roku. Od początku swojej działalności związana jest ze Śląskiem, gdzie do dziś w Zabrzu znajduje się jej siedziba a centrum magazynowo-logistyczne w Gliwicach. Aktualnie Zarys to także firma globalna, ale mocno zakorzeniona lokalnie i obecna poprzez swoje produkty w większości placówek służby zdrowia.

Zobacz też: British Airways wstrzymują loty do Chin do końca marca

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020