Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Szefowie czterech głównych frakcji w PE ostrzegają Michela ws. budżetu UE

Autor: PAP/rs
Dodano: 13-02-2020 17:02 | Aktualizacja: 13-02-2020 17:52

Cztery główne frakcje w PE ostrzegły szefa Rady Europejskiej Charles'a Michela, że nie zaakceptują porozumienia ws. budżetu UE bez spełnienia ich postulatów, wśród których jest utrzymanie wydatków na rolnictwo i spójność, a także zapewnienie nowych dochodów.

W liście, podpisanym przez szefów frakcji Europejskiej Partii Ludowej (EPL) Manfreda Webera, Socjalistów i Demokratów (S&D) Iratxe Garcię Perez, Odnowić Europę Daciana Ciolosa oraz współprzewodniczących Zielonych Skę Keller i Philippe'a Lambertsa - wskazuje się też na konieczność połączenia dostępu do funduszy unijnych z przestrzeganiem praworządności.

"Jesteśmy w pełni zaangażowani na rzecz terminowego przyjęcia kolejnych wieloletnich ram finansowych i jesteśmy gotowi do negocjacji od listopada 2018 r. Niemniej jednak nie zaakceptujemy złego porozumienia z powodu presji czasowej. Domagamy się natychmiastowej intensyfikacji negocjacji międzyinstytucjonalnych w sprawie wieloletnich ram finansowych i zasobów własnych" - czytamy w piśmie.

List pojawia się równo tydzień przed zaplanowanym na przyszły czwartek nadzwyczajnym szczytem UE, na którym szefowie państw i rządów mają spróbować wypracować porozumienie.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021