Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

WHO: nie można mówić o pandemii koronawirusa

Autor: PAP
Dodano: 24-02-2020 17:41

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oceniła w poniedziałek, że jest za wcześnie na to, by mówić o pandemii koronawirusa. "Używanie słowa +pandemia+ nie pasuje do faktów" - stwierdził podczas konferencji prasowej dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Przedstawiciele WHO powiedzieli, że koronawirus "nie wymknął się spod kontroli" i "nie powoduje śmierci na szeroką skalę".

"Używanie słowa +pandemia+ nie pasuje do faktów" - powiedział Tedros. "Musimy się skupić na powstrzymaniu (rozprzestrzeniania wirusa - PAP), przygotowując się do potencjalnej pandemii" - dodał.

Dr Mike Ryan, czołowy ekspert WHO ds. sytuacji nadzwyczajnych, stwierdził, że wysoki odsetek zgonów w wyniku choroby wywoływanej przez koronawirusa w Iranie może wynikać z tego, że wykrywane są tylko ciężkie przypadki. Dodał, że eksperci z WHO przyjadą do Iranu we wtorek.

W poniedziałek irańska agencja ISNA, powołując się na ministerstwo zdrowia, podała, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do 12. Potwierdzono 61 przypadków zakażenia.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021