Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Korea Płd.: Zmarły kolejne trzy osoby zakażone koronawirusem

Autor: PAP
Dodano: 28-02-2020 15:13

Służby medyczne Korei Płd. poinformowały w piątek o śmierci kolejnych trzech osób zakażonych koronawirusem – podała agencja Yonhap. W kraju zmarło już 16 pacjentów, u których potwierdzono infekcję. Władze apelują do mieszkańców, by w weekend unikali zgromadzeń.

W piątek Korea Południowa odnotowała kolejny rekordowy wzrost liczby potwierdzonych infekcji - o 571 do 2 337 przypadków. Najwięcej z nich odnotowano w 2,5-milionowym mieście Daegu na południowym wschodzie kraju.

Według Koreańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (KCDC) w Daegu zmarły trzy osoby po 60. roku życia. Jedna z nich mieszkała w domu opieki, a w niedzielę, po wykryciu u niej koronawirusa, została przeniesiona do szpitala na leczenie.

Władze ponowiły w piątek apel do mieszkańców, aby unikali dużych zgromadzeń, w tym nabożeństw religijnych.

Około 42 proc. wykrytych w kraju zakażeń łączonych jest z oddziałem ruchu religijnego Kościół Jezusa Shincheonji (Nowego Nieba i Ziemi) w Daegu. Tylko 33 infekcje wiązane są natomiast z osobami, które były niedawno za granicą.

Zakończono pobieranie próbek od prawie 1,3 tys. wyznawców Shincheonji w Daegu, którzy mieli objawy zakażenia. Oficjalne wyniki mają zostać ogłoszone w weekend, ale oczekuje się, że liczba zakażeń będzie bardzo wysoka - powiedział wiceminister zdrowia Kim Gang Lip. Kolejnym ponad 1,6 tys. członkom ruchu nakazano izolację od społeczeństwa, ponieważ mieli objawy.

W piątek do 65 wzrosła również liczba potwierdzonych zakażeń w 3,5-milionowym mieście Pusan na południu kraju. 32 pacjentów związanych jest z jednym z chrześcijańskich Kościołów w tym mieście.

Andrzej Borowiak

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021