Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

PE: 130 wydarzeń odwołanych z powodu koronawirusa

Autor: PAP/rs
Dodano: 02-03-2020 20:44 | Aktualizacja: 02-03-2020 20:58

W ciągu najbliższych trzech tygodni 130 wydarzeń w siedzibie Parlamentu Europejskiego, w których miało uczestniczyć 6-7 tys. osób, zostało odwołanych. To środki zapobiegawcze związane z epidemią koronawirusa - poinformował Parlament Europejski w poniedziałek wieczorem.

Przewodniczący PE David Sassoli przekazał w poniedziałek, ze Parlament Europejski na trzy tygodnie wprowadza ograniczenia w dostępie dla gości w ramach środków zapobiegawczych związanych z epidemią koronawirusa. W budynku nie będą odbywały się też seminaria czy wydarzenia kulturalne. Sassoli powiedział na konferencji prasowej, że działalność parlamentarna będzie kontynuowana.

Szef PE wytłumaczył, że środki podejmowane przez unijny parlament są bardziej restrykcyjne niż w przypadku innych instytucji UE, ponieważ budynek odwiedza rocznie około 700 tys. gości, znacznie więcej niż inne instytucje.

"Jeśli chodzi o administrację i personel PE, wymagamy, aby każdy, kto odwiedził jeden z obszarów dotkniętych chorobą lub był w kontakcie z osobą zarażoną, pracował z domu i ściśle monitorował stan zdrowia. Zaleca się, aby posłowie do Parlamentu stosowali tę samą zasadę odpowiedzialności" - oświadczył przewodniczący PE.

Sassoli poinformował, że sesja plenarna, której rozpoczęcie zaplanowane jest na najbliższy poniedziałek w Strasburgu, odbędzie się.

"Parlament ma obowiązek kontynuować prace legislacyjne. Działania takie, jak następna sesja plenarna, posiedzenia komisji, Konferencja Przewodniczących, a także praca Biura Przewodniczącego będą kontynuowane" - powiedział.

W ubiegłym tygodniu Parlament poradził swoim pracownikom, aby pozostali w domu i pracowali stamtąd, jeśli podróżowali w ciągu ostatnich 14 dni do obszarów dotkniętych epidemiami koronawirusa, w tym do regionów północnych Włoch, Chin, Singapuru i Korei Południowej. Podobne zalecenia wprowadziła też Komisja Europejska.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021